Aarsleff

Historie společnosti

1947 – podnikavý dánský inženýr jménem Per Aarsleff zákládá ve věku 29 let stavební firmu, jež se během následujících několika desetiletí rozvine do mezinárodního koncernu, který se stává jedním z lídrů v oboru specializovaných inženýrských činností a zakládání staveb. V současnosti firma zaměstnává okolo čtyř tisíc pracovníků na celém světě a její obrat dosahuje miliardu Euro ročně.

1984 – firma je kótovaná na burze v Kodani; začíná se období největší mezinárodní expanze.

1990 – Aarsleff kupuje výrobnu betonových prefabrikátů Centrum Pæle A/S v Dánsku; v pozdějších letech získává také výrobu prefabrikovaných pilot ve Švédsku, Velké Británii a Polsku, a díky tomu se stává největším producentem prefabrikovaných pilot v Evropě.

 

2013 – v rámci celoevropského rozvoje zahájení působení v České republice pod polskou dceřinou společností Aarsleff Sp. z o.o.

2019 – realizace první zakázky technologií DSM v celkovém rozsahu přes 5.500 m v ČR (Višňová, Víska, výstavba suché nádrže na Krčelském potoce)

2018-2020 – realizace pažení v rámci významné zakázky výstavby dálnice D4-R7 na Slovensku v celkové hodnotě přes 3 mil. Euro

2021 – vznik samostatné české dceřiné společnosti AARSLEFF CZ s.r.o.

2021-2022 – realizace pažení pomocí štětových stěn v rozsahu cca 15.000 m2 v rámci stavby ,,Jižní tangenta České Budějovice (km 0,000 - km 2,706)“

V historii působení na českém a slovenském trhu jsme již úspěšně realizovali desítky staveb a našim cílem je každou zakázku i nadále realizovat ve vzájemné shodě a k maximální spokojenosti klienta.